Katarzyna Piętak-Grzyb

O Katarzynie

Absolwentka londyńskiego The Thames Valley University oraz Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, strateg marketingowy i ekspert z zakresu zarządzania. Przez ponad 20 lat związana była z branżą farmaceutyczną, gdzie z sukcesem funkcjonowała w środowisku projektów i procedur, jednak najważniejsi dla niej zawsze byli ludzie, praca nad ich potencjałem, przeprowadzanie szkoleń i mentoring. W zabieganym korpo-świecie od czasu do czasu zwalniała, tworząc klimatyczne wnętrza oraz zieloną przestrzeń za oknem. Z czasem pasja przerodziła się w nowy zawód. Ukończyła szereg szkoleń i warsztatów z zakresu projektowania wnętrz i ogrodów, sztuki dekorowania, florystyki, malarstwa i fotografii. Jest dyplomowaną projektantką, dekoratorką i home stagerką. Planowanie i przeprowadzanie zmian to jej druga natura. Jest założycielką i właścicielką firmy Instytut Wnętrz, w której od kilku lat realizuje projekty z obszarów przenikających się wzajemnie. Zajmuje się Home i Garden Stagingiem, kompleksowym przygotowaniem przestrzeni mieszkalnych i użytkowych, projektowaniem wnętrz/ogrodów/tarasów i balkonów, a także  metamorfozami, stylizacją do sesji fotograficznych oraz prowadzeniem warsztatów tematycznych.

Największą inspiracją jest dla niej natura, jej piękno i przemienność. Dzieli się swoimi wrażeniami, doświadczeniem i wiedzą na szkoleniach z Garden Stagingu. Pokazuje kursantom jak wydobyć atrybuty przestrzeni za oknem, jak ją przygotować i przedstawić, aby nieruchomość była kompletna i w możliwie najszybszym czasie zyskała nowych nabywców bądź najemców. Uczestnicy szkolenia otrzymują pokaźną dawkę wiedzy o roślinach i ich potrzebach oraz o aranżacji części zielonych. Każdorazowo przeprowadza także warsztaty dostosowane do sezonu roku i dostępnego materiału roślinnego.

Prywatnie współtwórczyni „zwariowanej rodziny” – mężatka i mama trójki dzieci, dzieląca życie pomiędzy Mazowszem, Warmią i Pomorzem – z wyboru podróżniczka i kolekcjonerka chwil.