Masz pytanie?
Wiadomość wysłana. Zamknij

CZYM JEST BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH (BUR) ?

Baza jest platformą, gdzie jako przedsiębiorca lub pracodawca sam wybierasz usługi rozwojowe, których potrzebujesz Ty lub Twoi pracownicy. 
Możesz je sfinansować z  funduszy europejskich. Sam wyszukujesz oferty dostępne w bazie i decydujesz się na te, które najlepiej odpowiadają na Twoje aktualne potrzeby.
Do usług rozwojowych m.in. zaliczamy: szkolenia, kursy zawodowe, doradztwo.
Wpis do BUR jest łatwy i nie zajmuje wiele czasu. A możesz dużo zyskać.
W dalszej części informacji – instrukcja krok po kroku jak zapisać się do BUR.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO SZKOLEŃ  Z BUR?

Dofinansowanie obejmuje tylko i wyłącznie usługi szkoleniowe wpisane do Bazy Usług Rozwojowych, przez podmioty posiadające pozytywną zweryfikowaną akredytację na realizację usług dofinansowanych.
Większość kosztów szkolenia Twojej firmy lub pracowników pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego, jednak część z nich musisz sfinansować sam. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od wielkości firmy, którą kierujesz oraz Operatora regionalnego: ok. od 70-80%
Musisz wiedzieć, że usługa rozwojowa dla jednego przedsiębiorcy lub pracownika oddelegowanego przez przedsiębiorcę, zależna jest od Operatora – przykładowo w woj. śląskim – 7500 zł od każdego Operatora. Należy dopytać się szczegółów u operatorów regionalnych.

BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH – jak zdobyć refundację za szkolenie?

Przedsiębiorca wyszukuje szkolenie na stronie BUR, następnie zgłasza się do operatora działającego na terenie województwa, właściwego dla miejsca zarejestrowania firmy. Operator po rozpatrzeniu wniosku nadaje przedsiębiorcy unikalny numer „ID wsparcia”. Po podpisaniu umowy przedsiębiorca dokonuje zgłoszenia na usługę z umowy poprzez portal BUR.
OPERATORZY zarządzają usługami rozwojowymi w województwach.

Znajdź operatora/ów: TUTAJ
Śledź strony internetowe operatorów, ponieważ będą się tam pojawiać informacje na temat naboru formularzy od przedsiębiorców, którzy chcą sfinansować usługi rozwojowe z Regionalnego Programu Operacyjnego.

DLACZEGO WARTO BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH?

– szkolenia oraz inne usługi rozwojowe prowadzone są przez sprawdzone i akredytowane podmioty.
– zmniejszenie kosztów edukacji
– baza stanowi platformę, gdzie znajdziesz oferty tylko profesjonalnych i rzetelnych firm. Dlatego wysyłając swojego pracownika na szkolenie masz pewność, że jego jakość była najwyższa i Twój pracownik zdobył praktyczną wiedzę, której właśnie potrzebowałeś.
dzięki takim szkoleniom pracownicy podniosą swoje kwalifikacje, które wykorzystają pracując nad nowymi usługami lub produktami, wyprzedzającymi Twoją konkurencję.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA W BUR 
(na bieżąco uzupełniamy ofertę):  link do naszych szkoleń w BUR

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z DOFINANSOWANIA ?

Z usługi mogą skorzystać: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorstwa mające swoją jednostkę organizacyjną na obszarze danego województwa oraz ich pracownicy (wykonujący pracę na podstawie umowy o pracę) z obszaru tego samego województwa.
Przykład: aby uzyskać finansowanie na szkolenia w województwie śląskim firma powinna być zarejestrowana właśnie w tym województwie.
Z dofinansowania mogą skorzystać równie osoby fizyczne zameldowane w danym regionie, w którym uruchomiono nabór.
Dofinansowanie obejmuje tylko i wyłącznie usługi szkoleniowe wpisane do Bazy Usług Rozwojowych, przez podmioty posiadające pozytywną zweryfikowaną akredytację na realizację usług dofinansowanych.
Ponadto Twoja firma może być zarejestrowana w każdym województwie, z wyłączeniem (niestety) mazowieckiego i pomorskiego. Szkolenia możesz odbywać na terenie całej Polski, również na terenie woj. mazowieckiego i pomorskiego.

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ W BUR?

Wejdź na stronę uslugirozwojowe.parp.gov.pl
kliknij pole Zaloguj i wybierz opcję Zarejestruj się, jeśli nie posiadasz konta, wtedy pojawi się formularz rejestracyjny.
Podaj swoje dane:
Nazwa użytkownika/Login, e-mail,hasło,imię, nazwisko, PESEL

Następnie zatwierdź dane. Na podany adres e-mail otrzymasz link aktywacyjny. Jest to krok wspólny dla przedsiębiorców i firm oferujących usługi rozwojowe.
Zarejestruj się i wybierz profil. Jeśli chcesz skorzystać z oferty szkoleniowej, wybierz opcję Uczestnik instytucjonalny. Dzięki temu profilowi, jako przedsiębiorca, możesz delegować pracowników na szkolenie i ocenić jego poziom.
3. Należy uzupełnić profil o dane swojej firmy, czyli: Nazwę, NIP, Typ instytucji, Obszar działalności, Dane teleadresowe.
W kolejnym kroku kliknij w pole Zatwierdź formularz.
4. Wyszukaj usługę w wyszukiwarce lub organizatora (np. Educoncept). Możesz filtrować usługi pod względem:
kategorii (np. kurs Projektowania wnętrz, kurs Dekorator wnętrz, kurs Archicad, kurs Home staging, warsztaty malarskie, warsztaty fotograficzne…)
sposobu finansowania (czy jest możliwość współfinansowania szkolenia, czy nie), województwa
6. Zgłoszenie do udziału – gdy znajdziesz interesujące Cię szkolenie, kliknij w pole „Zapisz się na usługę”. Pojawi się formularz, w którym wpiszesz:
dane do faktury, dane kontaktowe, dane pracownika, którego chcesz przeszkolić.

Zrobione!

Pozytywnie przeszedłeś całą ścieżkę, od rejestracji do udziału w szkoleniu